Kinderoefentherapie

Kinderoefentherapie is een specialisatie binnen de oefentherapie. Het is gericht op het behandelen van kinderen met motorische problematiek of een motorische achterstand.

Motorische ontwikkeling is het  leren hoe je soepel en handig beweegt. Dit proces begint bij de geboorte en blijft zich ontwikkelen door ons hele leven heen. Op deze manier gaan kinderen van een potlood vasthouden met een vuist, naar schrijven met een handige pengreep of hoe ze zich ontwikkelen van de eerste stappen tot rondrennen en springen.

Soms hebben kinderen moeite met de motorische ontwikkeling. Op dat moment is het handig om extra hulp en ondersteuning te krijgen zodat ze makkelijker mee kunnen met buitenspelen, sporten, schrijven en nog veel meer!

Tekenen van mogelijke motorische problemen:

- Moeilijk meekomen met de gym of buitenspelen

- Vaak vallen of struikelen

- Niet willen of kunnen klimmen

- Onleesbaar handschrift

- Moeite hebben met zelf aan- en uitkleden

Behandeling

In de behandelingen werken we altijd van grove (rennen, springen, evenwicht bewaren etc.) naar fijne motoriek (knutselen, vouwen, schrijven etc.). We bereiken dit door een speelse leeromgeving te creëeren met spellen en oefeningen die aansluiten bij de belevingswereld van het kind. En altijd op een manier dat jullie thuis verder kunnen oefenen. Spelenderwijs leren is de manier om ervoor te  zorgen dat kinderen ook thuis blijven leren en zich motorisch beter ontwikkelen.

Ieder kind is anders, we denken graag met ouders en kind mee.

Binnen de praktijk hebben we 6 kinderoefentherapeuten! Iedere therapeut heeft meerdere schoolocaties en meerdere praktijkmiddagen voor de kinderen die niet naar een van de schoollocaties gaan. Op de over ons pagina kun je meer informatie vinden over onze therapeuten. Op de partners pagina kun je vinden of jullie school al een van onze schoollocaties is.

Voor meer informatie of het maken van een afspraak, neem contact op met een van onze therapeuten:

- Elise Kramer, elise@balansinbewegen.com

- Janneke Jonker; janneke@balansinbewegen.com

- Ranjeeta Debi Tewari; ranjeeta@balansinbewegen.com

- Milan Absil; milan@balansinbewegen.com

- Lauran Zwart; lauran@balansinbewegen.com

- Bart van Duijvenvoorde; bart@balansinbewegen.com

Aantal