Kinderoefentherapie

Kinderoefentherapie is een specialisatie die zich richt op het behandelen van kinderen met motorische problemen en achterstanden.

Motoriek is het leren handig en soepel bewegen. Dit begint al als baby en ontwikkeld zich ons hele leven nog door. Zo gaan kinderen van bijvoorbeeld kleuren met een vuist, naar schrijven met een handige pengreep of van de eerste stapjes naar rennen en springen.

Soms komen kinderen hier wat minder makkelijk in vooruit. Op zo'n moment kan extra ondersteuning helpen om te zorgen dat ze makkelijker kunnen buitenspelen, sporten, schrijven en nog veel meer! 

Tekenen van mogelijke motorische problemen zijn:

- Moeilijk meekomen met buitenspelen of de gym

- Veel vallen of struikelen

- Niet kunnen of willen klimmen

- Een onleesbaar schrijfresultaat

- Moeite met aan- en/of uitkleden

Hoe ziet de behandeling eruit?

In de behandeling van kinderoefentherapie werken we altijd van de grove motoriek (rennen, springen evenwicht etc.) naar de fijne motoriek (knutselen, vouwen, schrijven etc.). Dit doen we spelenderwijs met allerlei spellen die aansluiten op de interesse en beleefwereld van het kind. Altijd op een manier zodat jullie thuis verder kunnen oefenen. Leuk en goed voor de behandeling en voortgang, spelenderwijs leer je het best!

 

Ieder kind is anders en we denken graag met ouders en kind mee. 

Binnen de praktijk werken er maar liefst 6 kinderoefentherapeuten!

Ieder heeft verschillende schoollocaties en een of meerdere praktijkmiddagen voor kinderen die niet op een van de schoollocaties zitten. Bij de over ons pagina kun je meer over de therapeuten vinden. Onder het kopje scholen kun je vinden of jullie school al tot een van de schoollocaties behoort!

 

Voor meer informatie of aanmelden, neem contact op met een van de therapeuten:

- Elise Kramer, elise@balansinbewegen.com

- Janneke Jonker; janneke@balansinbewegen.com

- Ranjeeta Debi Tewari; ranjeeta@balansinbewegen.com

- Milan Absil; milan@balansinbewegen.com

- Lauran Zwart; lauran@balansinbewegen.com

- Bart van Duijvenvoorde; bart@balansinbewegen.com

Aantal